Nový rok - nové manýry

02.02.2020

Nový rok 2020 pro mě začal velmi nepříjemně a to plánovaným pobytem ve FN Motol, kde mi byla odstraněna boulička z jazyku.. ano, z jazyku.
Po operaci ke mně přišel pan doktor a říkal mi : " Bohužel se jednalo o tu horší variantu, byl to nádor. " Myslela jsem si, že to byl jen hloupý sen během narkózy, ale ne, histologie nakonec tu špatnou zprávu potvrdila. Původně jsem se chtěla hned po návratu z nemocnice pustit do práce, ale tělo a hlava mi to nedovolila. 

Tento článek měl být o tom, jak byste si nejlépe měli zhodnotit uplynulý rok, jaké jsou novinky a trendy v oblasti marketingu v roce 2020. Ale řekla bych, že mi tak trošku ujel vlak :-) A tak trošku teď závidím všem, kteří mohou svou práci odložit o měsíc. Nechci být ale poslední markeťák, který v únoru na rychlo zveřejní článek s trendy na rok 2020.

A protože i spolupráce se mnou přinesla jisté novinky, ráda bych se o ně s Vámi podělila. 

NOVÝ CENÍK
Hned na úvod začnu s tím nedůležitějším, co zajímá Vás i mne. Ceník jsem od léta poupravila již po třetí, nechci patřit k nejlevnějším markeťákům ve městě, ale také vím, že jisté částky za tuto službu mohu být především pro eshopy velkou zátěží. Ceny jsou tedy pro rok 2020 dány optimálně a každá průměrně vydělávající firma by si za tuto cenu měla dovolit zaplatit markeťáka.. i dva ;-)

DÉLKA SPOLUPRÁCE
Z ceníku také zmizel údaj "krátkodobá spolupráce", možná už stárnu, ale ty krátkodobé spolupráce jsou čím dál tím náročnější. Jednou tam, podruhé jinam. Ráda bych věnovala více péče a pozornosti stálým klientům a spolupráce typu " My chceme jen nastavit kampaně v Ads ", přenechala mým mladším kolegům.

VÍCE FLEXIBILITY
A protože má malá dcerka je už velká slečna, která převzala vládu nad školkou, mohu nyní po domluvě docházet do kanceláře firmy v dopoledních hodinách.

FAKTURACE
V předešlých letech jsem si šíleně komplikovala život vystavováním zálohových faktur, počítáním odpracovaných hodin, kontrolou příchozích plateb a překlápěním do daňových dokladů. Myslela jsem si, že je to fér vůči mým klientům, ale od letošního roku budu vystavovat pouze jednu fakturu za odvedenou práci a to na konci měsíce.

A TEĎ UŽ HURÁ DO PRÁCE! :-)