5 TRIKŮ, jak nepropadnout jarní únavě

15.04.2019


< 1 > VSTAŇTE O PŮL HODINY DŘÍVE

.. nikdo z nás by neměl začínat den pod nátlakem stresu, zkuste si nařídit budíček o půl hodiny dříve a vylézt z postele :-) Využijte ten čas a začněte den něčím příjemným, udělejte si pěknou snídani, zajděte se psem do parku nebo si vezměte tenisky a jděte si zaběhat. Udělejte si ranní zvyk, který Vás nakopne :-)

< 2 > VYTVOŘTE SI PLÁN DNE

.. oproti tomu každý večer před spaním si sedněte na deset minut a vytvořte si plán následujícího dne. Nejen že si tím ulehčíte běh myšlenek před spaním, protože tíhu zítřejšího dne přepíšete na kus papíru, ale také ráno vstanete a budete přesně vědět, co dělat. Denní plán byste si měli vytvořit reálný. Pokud např. víte, že máte druhý den schůzku s účetním, který dlouze povídá a zabere Vám vždy celé dopoledne, není vhodné na ten samý den plánovat např. inventuru či úklid skladu, který trvá zrovna tak dlouho jako schůzka s ukecaným účetním. Pokud ale víte, že je nutné v daný den stihnout obojí, požádejte své okolí o výpomoc. Úkoly či povinnosti si z papíru odškrtávejte, působí to velmi motivačně, když vidíte, jak Vám jde práce od ruky :-)

< 3 > MĚJTE ČISTÝ STŮL

.. velmi důležité je splnit každodenní povinnosti. Nenechávejte si nic na večer, na zítra nebo na příští týden. Jakmile začnete odsouvat povinnosti na později, vytvoříte si špatný zlozvyk, kterého se těžko zbavuje a který Vám bude trvale kazit pracovní morálku. Čistý stůl ale mějte i ve druhém významu. Ano, uklizený, bez tří štosů papírů a bez špinavého hrnečku od ranního kafe. V čistém pracovním prostředím se bude cítí lépe a výkon Vaší práce bude efektivnější. Ale to platí i o domácím prostředím, ne nadarmo je ve zvyku dělat jarní úklid :-)

< 4 > UDĚLEJTE SI VÝLET

.. už také cítíte tu vůni jara ve vzduchu? Alergici jásají, ale přímo to vybízí k procházce či výletu. Vyrazte proto ven s přáteli nebo rodinou. Nechte mobil i Facebook vypnutý, dívejte se okolo sebe a komunikujte s okolím. Sledujte, jak se příroda proměňuje, jak město začíná žít. Všímejte si lidí, jak se chovají, co si oblékají či jak jsou "nasraní". Jaro je nejvýznamnějším obdobím co se nových inspirací týče. Pokud se nacházíte na stále stejném místě, je velmi obtížné vymyslet něco nového.

< 5 > DEJTE PROSTOR NOVÉMU

.. ať už návštěva kadeřnice či výměna šatníku. Zbavte se loňských let! Hromada zbytečných věci, ke kterým se vážou vzpomínky, nás psychicky tíží. Tak se nebojte vyhodit tu košili, jenž jste si vzali loni na rande s pitomcem, který už nezavolal a přihoďte k ní ten hrneček od bývalé tchyně. Udělejte si doma i v práci prostor na nové vzpomínky.